Ako to všetko začalo a prečo?

Autor: Iveta Majirská | 19.10.2015 o 9:35 | (upravené 3.2.2017 o 13:42) Karma článku: 5,67 | Prečítané:  284x

Názov Health spa som si pre moje útulné súkromné wellness vymyslela v marci 2014. S malou dušičkou som si intuitívne, bez rozmýšľania, začala plniť sen. 

Cieľom bolo vytvoriť útulné a čisté prostredie, kde sa budú ľudia cítiť dobre. V dnešnej dobe stresová záťaž neobíde nikoho z nás. Pod vplyvom stresu alebo poranenia je organizmus ako rozladený orchester. Preto neodporúčam podceňovať stresové signály ako sú napríklad úzkosť, nespavosť, alergie, citlivosť na potravu (nechutenstvo, prejedanie). Veľmi častým prejavom nadmerného stresu je podráždenosť, zvýšené napätie vo svaloch, vznik tzv. trigger point (malý svalový uzlík, ktorý sa môže vytvoriť vo svale) a bolesť. Jednoduchý spôsob ako nadobudnúť hĺbkové uvoľnenie je zvuková terapia (muzikoterapia) napr. prírodné zvuky dažďa, mora či spev vtákov. Zvuk cestuje asi 4x rýchlejšie cez vodu ako cez vzduch. Naše telo obsahuje asi 70% vody, preto je zvuk prvou voľbou prírodnej liečby.

Tip: Ak si nenájdete čas na saunu alebo masáž, doprajte si na chvíľu relax pri meditačnej, alebo aj vážnej hudbe v pohodlí domova, kedy "vypnete" všetky myšlienky a oddáte sa len tónom hudby. Ja nedám dopustiť na zvuk mojej pradúcej mačky Fiony. Pastva pre uši aj oči je toto video: http://www.youtube.com/watch?v=ZnkmCgFEmMM

Veľmi starostlivo som vyberala do môjho kráľovstva farby, iste ste už počuli o kolorterapii. Farby na nás majú väčší vplyv, než si uvedomujeme. Pôsobia na nás podobne, ako hudba. Zvolila som odtiene zelenej. Táto farba prírody ľudí upokojuje, uvoľňuje a harmonizuje. Uvoľňuje svalstvo, zlepšuje sebaistotu, upokojuje pokožku a tlmí nervozitu. Spolu s belasou je teda ako stvorená na kúpeľ - po relaxe vo vode stres zmizne a dobre sa vyspíte. Taktiež svetlo v jacuzzi, ktoré mení jemné tóny farieb, vám pomôže k celkovej relaxácii organizmu. Zelenú som doplnila zemitou hnedou, ktorá dodáva pocit istoty a bezpečia. Doplnky sú žltej farby, ktorá dodáva chuť do života a zvyšuje úroveň optimizmu. Určite však u mňa nájdete aj iné farby, nakoľko ich mám rada všetky. Ďalším prvkom, ktorý sa mi spája s relaxom, je oheň. Preto som zvolila biokrb v oddychovej zóne, ktorý navodí hrejivý pocit domova, zmierňuje reumatické ťažkosti, zlepšuje celkový  psychický stav, uvoľňuje stres a navodzuje duševnú pohodu. 

Tip: Vyskúšajte po náročnom dni zapáliť sviečku a pozerajte sa do jej plameňa. Je to najjednoduchšia forma ako sa pokúsiť "vypnúť" myšlienky a meditovať. 

 

Dôležité sú pre mňa živé zelené rastliny alebo kvety. Hneď po príchode do práce sa im venujem ako prvým zákazníčkam. Tento rok som sa snažila neúspešne vypestovať aj balkónové rajčiny. Budúci rok si snáď pri čaji, alebo káve na balkóne posedíte aj s nimi. Určite tam však nájdete mätu a medovku. Ako posledné si dovolím spomenúť vôňu. Aromaterapia, s ktorou ste sa už určite stretli, dokáže vplývať na psychický stav človeka a pomôcť pri rôznych ochoreniach. Na každého z nás vplývajú vône rôzne - ja milujem levanduľu a vôňu harmančekového čaju. Dôležitou súčasťou môjho života sú bylinkové čaje. O vôňach a čajoch mám v pláne napísať ďalší článok. Posledným neodmysliteľným faktorom sú kvalitné oleje a samozrejme ruky terapeuta. Čistotu a hygienu beriem ako samozrejmosť.

Postupne vám prinesiem ďalšie články o tom, čo ma baví, čím žijem a kde načerpávam chuť do života.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ako odhaliť šmejdov ešte pred konaním akcie a čo spraviť s výrobkami

Zmluvy, ktoré človek podpíše na nelegálne usporiadanej akcii, neplatia.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.


Už ste čítali?